O nás

V Realitní kanceláři KOTULA chápeme co znamená prodat nebo pronajmout svoji nemovitost. Možná se stěhujete a potřebujete prodat své dosavadní bydlení nebo jste zdědili byt a rádi byste zjistili možnosti jeho prodeje nebo pronájmu. Ať už je to jakkoli, přejete si to vyřešit tak rychle a snadno, jak jen to jde.

Problém je v tom, že prodej nebo pronájem nemovitosti je komplikovaný proces a může být obtížně zvládnutelný. Vyjednávání se zájemci může být složité. Smlouvy a obstrukce mohou radost změnit v pocit břemene.

Pokud to uděláte sami, riskujete ztrátu peněz. Vyjednávání nemusí jít ve váš prospěch nebo vám něco unikne. Rovněž riskujete ztrátu času, pokud prodej nebo pronájem bude trvat déle než jste předpokládali. Již více než 10 let pomáháme lidem vyhýbat se těmto nástrahám. Víme, že realitní proces může být obtížný, ale věříme, že prodej nebo pronájem nemovitosti by mělo být osvobozující a nikoli zatěžující. Zasloužíte si důvěryhodného partnera, který vás provede každým krokem na cestě.

Pokud nyní zvažujete prodej nebo pronájem nemovitosti, promluvme si. Chceme vás poznat a dozvědět se více o vás a vaší nemovitosti, abychom mohli vytvořit plán, který vám zajistí nejlepší finanční výsledek v co nejrychlejším čase. A až bude věc hotová, chceme to s vámi oslavit!

Pokud uvažujete o prodeji nebo pronájmu své nemovitosti v blízké budoucnosti, můžeme vám pomoci poskytnutím bezplatného odhadu, abyste znali skutečnou hodnotu vaší nemovitosti.

fermakleri
Jsem prověřen nezávislým srovnávačem makléřů FÉRmakléři. Můj profil a hodnocení můžete zhlédnout kliknutím na logo FÉRmakléři.

Daniel Kotula, zakladatel realitní kanceláře

Začátky v prvním zaměstnání

Vystudoval jsem management na Vysoké škole ekonomické v Praze, speciální dvouletý studijní program Honors Academia a dvouletý program oceňování nemovitostí na Institutu Franka Dysona. V letech 2004-2009 jsem pracoval v mezinárodní logistické společnosti. Měl jsem na starosti produktivitu lidí, kteří přesouvali balíky z bodu A do bodu B. Ze začátku mě práce bavila, díky tomu, že naše logistické centrum právě vznikalo. Měl jsem možnost podílet se na něčem úplně novém. Byli jsme kolektiv lidí, který se neznal, nebyli jsme sehraní, tým sestavily de facto personální agentury. Začali jsme pracovat v domě, který se ještě dostavoval, měli jsme pracovat s aplikacemi, se kterými měli zkušenosti jen tvůrci, a takto bych mohl pokračovat ještě dlouho. Já jsem se cítil v takovém prostředí jako ryba ve vodě, mám rád poznávání a nové úkoly, a to se projevuje tím, že mi byla manažery dávána důvěra a samozřejmě i další práce. Po čase jsem dostal na zodpovědnost školení zaměstnanců, byl jsem ustanoven specialistou na procesy.

Loučení se zaběhlými stereotypy šlo rychle. Mám nyní neomezený osobní růst a moji kolegové také, potkáváme se s mnoha zajímavými lidmi a tvoříme s týmem kanceláře vlastní vizi dobré práce.

V ohrožení stereotypem

Po několika letech se stala však práce rutinní a já se začal nudit. Zároveň jsem se oženil a narodilo se nám první dítě. V práci jsem měl dostatek času na přemýšlení o své budoucnosti. Byl jsem ve firmě zapracovaný a kariérně jsem stoupal, na druhou stranu jsem se necítil uspokojený. Vždy mě lákalo se věnovat financím. Začal jsem studovat, jak investovat do nemovitostí a do akcií, pohrával jsem si s myšlenkou, že bych změnil zaměstnání. A tak jsem jednoho dne oznámil šéfovi „Po příští sezóně odcházím,“ což bylo za necelý rok.

Hledám nový směr

V tu dobu jsem neměl jakýkoliv plán, co budu dělat. Hledal jsem různé práce na profesních portálech, ale věděl jsem, že podobná práce, jen v jiné firmě, by moji nespokojenost nevyřešila. Řekl jsem si, že bych mohl pracovat v investičních společnostech jako je např. Penta, PPF, J&T apod., snažil jsem se dostat tedy na pohovory na různé pozice. Na většinu mě nepozvali, neměl jsem potřebnou kvalifikaci. A pokud mě pozvali, bylo oběma stranám zřejmé, že nejsem ten správný člověk. Současně jsem si uvědomil, že bych v těchto společnostech musel mnohem více pracovat než ve svém tehdejším zaměstnání. V tu dobu jsme však byli s manželkou v očekávání druhého přírůstku do rodiny. Tedy z tohoto pohledu moje kariérní chutě měly ustoupit. Rovněž jsem si uvědomil, že by mě tato práce po nějaké době také mohla přestat naplňovat. Pár kamarádů v investičních společnostech pracovalo či stále pracuje a mám tedy povědomí o takové práci.

Naše zkušenosti nyní umožňují, abychom lidem měli co poskytnout na webinářích, kurzech a při jednotlivých zakázkách prodeje a pronájmu naší realitní kanceláře.

Jak jsem se dostal k zprostředkování prodeje a pronájmu

Zbývá posledních pár měsíců do konce sezóny, čtu si radniční časopis a vidím inzerát místní realitní kanceláře RE/MAX na téma "Přijmeme nové makléře do naší pobočky." Říkám si pro sebe, kancelář je asi pět minut od domova, byla by to příjemná změna oproti hodinovému dojíždění, které musím zažívat nyní, půjdu se zeptat, co práce realitního makléře obnáší. Setkal jsem se s tehdejším majitelem a asi po dvouhodinovém rozhovoru jsem věděl, že se stanu realitním makléřem. Ta práce totiž znamená přesně to, co od profesního života očekávám. Nikdo neomezuje moji proaktivitu a invenci, jak je bohužel běžné v korporacích, kde jsem se musel držet workinstructions a každý námět na zlepšení jsem velmi obtížně prosazoval. Jsem pánem svého času. Mám neomezený osobní růst. Potkávám se s mnoha zajímavými lidmi. Šéf byl překvapen, že jsem po sezóně skutečně odešel a k tomu ještě do realit. Očekával, že budu chtít pokračovat, já měl ale už myšlenky jinde. Loučení nebylo snadné, vidím to dnes jako tenkrát, byl jsem za těch pět let s mnohými ve vzájemném přátelství a krok odejít do realit úplně pochopitelný nebyl.

Věříme, že by zákazníci měli mít dobrý pocit z prodeje nebo pronájmu nemovitosti a že by měli dostat ze své nemovitosti skutečnou hodnotu.

Začátky byly těžké

Nastaly pro mě krušné časy. Profese realitního makléře má své kladné stránky, jak jsem zmínil výše, ale jedna stránka této práce je však velmi negativní oproti zaměstnání –nemáte pravidelnou mzdu. Pro začínajícího realitního makléře trvá řadu měsíců, než se profesi alespoň trošku naučí, než získá první zakázky a než je úspěšně realizuje. Svoje první peníze v realitách jsem vydělal po šesti měsících a byla to částka odpovídající zhruba měsíčnímu příjmu ze zaměstnání. Na začátku jsem neměl vysoké úspory, byl jsem živitelem čtyřčlenné rodiny, celou dobu si ještě musel platit povinné odvody sociálního a zdravotního pojištění, telefon, marketing atd. Pár lidí z mého okolí kroutilo hlavou, jakou cestou do nejistoty jsem se vydal. Na oběd jsem si kupoval jeden banán a kefír, stálo to jen 18,- Kč a zasytilo to. Po půl roce jsem měl vyčerpaný kontokorent, kreditku a pár menších dluhů. Druhý půlrok byl už o něco lepší, vydělával jsem méně než v zaměstnání, alespoň však pravidelně. Druhým rokem se situace zase zlepšila, začal jsem splácet svoje závazky a mohl jsem si říci, že přechod ze stabilního zaměstnání na podnikání v realitách jsem přežil. Třetí rok už příjmy byly slušné, majitel pobočky RE/MAX se však rozhodl kancelář zavřít, protože nevydělávala tolik, kolik očekával.

Proto jsme se s několika kolegy dohodli, koupili jsme si společně franšízu RE/MAX a založili svojí realitní kancelář. Byl to zlomový okamžik. Jako spolumajitel kanceláře jsem se cítil mnohem volněji, zároveň jsem mohl začít budovat tým profesionálů.

Současnost

Rozhodli jsme se osamostatnit a od 1.11.2019 fungujeme pod svojí značkou realitní kanceláře jak jinak než KOTULA 🙂