Hlídací pes nemovitostí – kde a jak nastavit

Hlídací pes nemovitostí

Je velmi těžké vychytat nabídku za rozumnou cenu. Pokud na ni voláte, zpravidla se dostanete do  řady zájemců, kteří objevili inzerát dříve, a tedy šance na nákup jsou téměř mizivé. U dobré nabídky je rychlost rozhodující a tedy si nyní ukážeme, jak objevit inzerát co nejrychleji. Bohužel pravděpodobnost, že by se nám to podařilo tak, že se pravidelně díváme co je nového, je velmi malá, protože se dobrá nabídka může objevit prakticky kdykoliv. Dnes musíte mít nastaveného hlídacího psa, který Vám pošle email jakmile se objeví nová nemovitost v nabídce. A můžete pak hned volat a objednat se na co nejdřívější termín prohlídky.

Níže je soupis hlídacích psů, díky kterým budete mít přehled o 99,9% všech nových nabídek, které se dostanou na internet.

  • Sreality.cz, nastavit si ho můžete zde
  • Reality.idnes.cz, nastavit si ho můžete  zde
  • Realingo.cz (monitoruje menší realitní portály), nastavit si ho můžete zde

Hlídacího psa doporučuji nastavit pokud možno s co nejširšími kritérii. Přece jen je to automat a nedokáže každou vlastnost dobře posoudit jako my. Tedy např. pokud chceme byt 3+kk, zaškrtneme také dispozice 2+1, protože se někdy takový byt dá předělat na 3+kk, stejně tak zaškrtneme i 3+1 případně ještě větší dispozici. Stejně tak nebudeme zaškrtávat balkony, terasy a podobně. Někde může být terasa označena v inzerci jako balkon a naopak, nebo nemusí být označena vůbec. Jakmile dostanete novou nabídku, okem posoudíte její relevanci a rozhodnete se, zda má smysl reagovat či nikoliv.

Přeji hodně štěstí 🙂

Foto: ©Elena Batkova, Getty Images via Canva.com