9 způsobů jak zabezpečit domov, když jsme na dovolené

Jak zabezpečit domov

Přichází nám čas dovolené a budeme opouštět na delší domu naše domovy. Jak se říká, příležitost dělá zloděje, tak dovolená je jednoznačně takovou příležitostí. Sepsal jsem 9 opatření, které můžeme udělat, abychom minimalizovali riziko vykradení našeho domova.  Pojďme na to.

Vynechte sociální sítě

Je to pro některé z nás těžké vynechat postování obrázků z dovolené, obzvláště když jsou tak krásné a užíváme si to ? Může to však také upozornit někoho, kdo nepřítomnosti zneužije. Nemyslím tím někoho z našich nejbližších, může to být soba, kterou vůbec neznáme. Naše profily na sociálních sítích jsou často přístupné pro kohokoliv.

Nechte si vybírat poštu

Známkou toho, že delší dobu nejste doma, tedy že jste na dovolené, je jednoznačně plná poštovní schránka. Domluvte se s Vaším známým, aby ji pravidelně vybíral.

Instalujte si venkovní světla

Dnes není velkou investicí pořídit venkovní světla, která budou reagovat na pohyb nebo budou mít časovač, který bude nastaven na pravidelné svícení v určitých hodinách, venkovní světlo zvědavce odhání.

Přidejte vnitřní světla s časovačem

Kupte si pár světel s časovačem, které se budou spínat sami v určitou hodinu a tedy nebude na první pohled zřejmé, že nejste doma.

Nechte si domov pravidelně kontrolovat

Domluvte se s kamarádem nebo s důvěryhodným sousedem, aby občas hodil oko na dům, zda je vše v pořádku a stejně tak aby posunul popelnici na správné místo poté co byla vyvezena.

Zabezpečte si vrata garáže

Právě tento vstup do domu je pro nezvané hosty velmi často jednoduše odemknutelný, tedy se zamyslete nebo poraďte nad silnějším zabezpečením.

Nechte žaluzie nahoře, když je takto běžně máte

Pokud většinu roku máte žaluzie stažené nahoře, nechte je tak i v době dovolené. Dům nebo byt bude vypadat stejně jako když jste doma.

Udržujte zahradu

Přerostlá tráva nebo plevel je jasná známka toho, že nikdo není doma. Domluvte se s někým, kdo se postará ve vaší nepřítomnosti o zahradu.

Nainstalujte si bezpečnostní systém

Bezpečnostní systém není levná záležitost a tedy chápu, že pro část čtenářů to nemusí být řešení. Jeho pořízení však odradí většinu nezvaných hostů, obzvláště pokud bude na první pohled jasné, že dům je zabezpečen včetně kamerového systému.

Foto: ©Monkey Business Images via Canva.com